Subota 25 Oktobar 2014
Update: Petak 24 Oktobar
Veličina fonta:

Iranski sportaši osvojili dvije zlatne i dvije srebrene medalje na OI u Londonu

BosnianTV- Osvajanjem dvije zlatne i dvije srebrene medalje iranski olimpijci su doprinijeli radosti Iranaca u svim djelovima svijeta.
Kasim Rezai, iranski hrvač u kategoriji grčko-rimskim stilom do 96 kg u finalu u dvorani Aksel savladao je predstavnika Rusije i osvojio još jednu zlatnu medalju za svoju zemlju u ovoj disciplini. Istovremeno Behdad Selimi, najjači čovijek na svijetu, izbacivanjem 455 kg u zbiru osvojio je zlatnu medalju u dizanju tegova. Istovremeno Sedžad Anuširvani na pomenutom takmičenju osvojio je srebrenu medalju. U međuvremanu iranski bacač diska osvojio je, takođe srebrenu medalju u ovoj disciplini. Ehsan Hadadi je bacanjem diska na 68 metara i 18 cm osvojioo srebrenu medalju te je zablistao na drugom mjestu iza Nijemaca Roberta Hatinga koji je za samo nekoliko centimetara bio bolji od iranskog bacača diska. Hadadi je osvojio prvu medalju u atletici u historiji Irana.